Elifba Güncellemesi

Kalem Kur'ânı aldığımda Elifba çıkmamıştı diye üzülmeyin aşağıdaki adımları izleyerek kolayca Kalem Kur'ânınıza bu özelliği ekleyebilir ve Kalem Kur'ân ile Kur'ân-ı Kerîmi öğrenebilir ya da sevdiklerinizin öğrenmesine vesile olabilirsiniz.

Elifbayı Kalem Kur'ânıma nasıl yükleyeceğim?

Çok kolay sadece iki işlem ile yükleme yapabilirsiniz.

1- Program Güncellemesi
Not: Güncelleme işlemine başlamak için bilgisayarınızda sıkıştırılmış dosyaları açan winrar ya da winzip programı yüklü olmalıdır. Yüklü değil ise yüklemelisiniz. Yüklü olup olmadığını bilmiyorsanız tekrar yüklemenizin bir zararı olmayacağı için tekrar yükleyiniz.
Programın 40 günlük deneme sürümünü indirmek için burayı tıklayınız.

- Öncelikle güncelleme programını indirin. -İndirmek için tıklayınız- (İndirme hızınıza göre biraz uzun sürebilir)
- İndirdiğiniz rar dosyası üzerinde sağ tıklayarak buraya çıkart seçeneğini seçiniz. Güncelleme Dosyası adındaki dosyamız dışarıya çıkacaktır.
- Şimdi Kalem Kur'ânımızı kablosunu takmak suretiyle bilgisayarınıza bağlayınız ve Kalemin Euzu-Besmele çekmesinin ardından açma kapama tuşuna bir kere basınız ve ekrandaki resmin değişerek usb resminin çıktığını görünüz.
- Şimdi indirdiğimiz Güncelleme dosyasına girerek Program Güncellemesine çift tıklayınız ve SbsBurn.exe programını çalıştırınız.
- Açılan pencerede Start butonuna tıklayınız.
- Download OK! yazan pencere çıkana kadar hiçbir işlem yapmayınız. Bu işlem bilgisayarınızın hızına göre birkaç dakika sürebilir.
- Download OK! yazan pencerede Tamam butonuna tıklayınız.
- Şimdi Kalemimizi çıkartarak resetleyelim. (Kaleminizin arka orta kısımda bulunan deliğe bir iğne ile bastırmak suretiyle yapılır)
- Birinci Bölüm tamamlandı ve programımızı güncellemiş olduk.

2- Dosya Yüklemesi
- Kalem Kur'ânımızı kablosunu takmak suretiyle tekrar bilgisayarınıza bağlayınız ve Kalemin Euzu-Besmele çekmesinin ardından açma kapama tuşu ile birlikte ön bölümdeki open/pause tuşuna aynı anda basınız ve ekrandaki resmin değişerek usb resminin çıktığını görünüz.
- Bu işlemin ardından bilgisayarıma giriniz. İki yeni sabit disk olduğunu göreceksiniz.
- Bunlardan birinin içinde mp3 yazan bir dosya vardır. Burada hiçbir işlem yapmadan çıkıyoruz.
- Diğerinde Duaa, Haj, Holy, Reminder adında dosyaların olduğunu göreceksiniz.
- Şimdi indirdiğimiz Güncelleme dosyasına girerek Dosya Yüklemesine çift tıklayınız ve alifba-0516.bin yada alifba-0516 yazan dosyayı sağ tıklayarak kopyalayın ve bir üst maddede açtığımız dosyanın içerisinde boş bir yere sağ tıklayarak yapıştırın ve yapıştırma işlemi tamamlanana kadar hiçbir şey yapmayınız. Bu işlem bilgisayarınızın hızana göre birkaç dakika sürebilir.
- Şimdi Kalemimizi çıkartarak resetleyelim. (Kaleminizin arka orta kısımda bulunan deliğe bir iğne ile bastırmak suretiyle yapılır)
- İkinci Bölüm de tamamlandı ve elifba dosyasını Kalemimize yüklemiş olduk.
Kalem Kuran - Kalemli Kuran - Kuran Okuyan Kalem - Hatim Kalemi - Pen Quran